Akcja tego serialu, w którym występuje czteroosobowa rodzina, rozgrywa się w Stambule i został opracowany przez Turecki Instytut Filmowy. Opowiada historię rodziny mieszkającej w Stambule i tego, przez co każdy z nich musi przejść po śmierci taty.

Serial jest prezentowany w kanałach telewizyjnych, takich jak TRT, Netflix i StarTV.

Turecka seria Zakazany owoc to seria powieści napisanych przez turecką pisarkę Elif Şafak.

„Zakazany owoc” to turecki serial dramatyczny. Opowiada historię najlepszych przyjaciół Aslı i Nuray, którzy mieszkają odpowiednio w Izmirze i Stambule. Dotyka również wielu problemów społecznych, takich jak przemoc domowa, seksizm, zastraszanie i znęcanie się psychiczne.

Pierwszy odcinek wyemitowano 2 listopada 2017 roku.

Forbidden Fruit to turecki serial dramatyczny nakręcony w 2017 roku. W rolach głównych występują Hande Erçel, Derya Durmaz i Erkan Petekkaya. Pierwszy odcinek Forbidden Fruit został wyemitowany 24 lutego 2017 roku na antenie TV8. Seria zakończyła się 45 odcinkami po 45 minut każdy.

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym nadmorskim miasteczku Kızılçumbey i kręci się wokół życia trzech młodych kobiet, które przyjaźnią się od dzieciństwa. Zajmuje się kulturowymi tabu poprzez opowiadanie, takie jak kazirodztwo, cudzołóstwo i związki między różnymi płciami i klasami społecznymi obywateli. Ze względu na podejście do tematów tabu, Zakazany owoc otrzymał mieszane recenzje krytyków, ale został doceniony jako tekst feministyczny ze względu na przedstawienie silnych postaci kobiecych, które są w stanie podejmować własne decyzje bez wpływu opinii mężczyzn na ich temat.