Wykonywanie świec zapachowych to świetny sposób na dodanie ciepła i nastroju do każdego pomieszczenia, a przy tym wydzielenie przyjemnego aromatu. Wystarczy kilka prostych czynności i materiałów, aby wykonać świece zapachowe w domu. Oto, co będzie Państwu potrzebne:

– Wosk: Rodzaj użytego przez Państwa wosku będzie miał wpływ na jakość Państwa świecy. Parafina lub wosk sojowy to dobre opcje do produkcji świec zapachowych.

– Knot: Knot, wykonany zazwyczaj z bawełny, pomaga wciągnąć roztopiony wosk do płomienia, aby mógł się równomiernie spalić. Proszę się upewnić, że wybrali Państwo knot odpowiedni do wielkości pojemnika, którego Państwo używają

– Olejek zapachowy: Ogólnie rzecz biorąc, olejki eteryczne lub olejki zapachowe mogą być użyte, aby dodać zapach do Państwa świecy. W sklepach dla rzemieślników i hobbystów można znaleźć wiele opcji olejków zapachowych

– Pojemnik: Tutaj mają Państwo różnorodny wybór. Szklane, metalowe, ceramiczne pojemniki i formy doskonale nadają się do produkcji świec

Teraz, gdy zebrali Państwo wszystkie materiały, czas zacząć!

Krok 1: Umieścić knot w środku pojemnika lub formy i upewnić się, że jest prosty

Krok 2: Roztopić wosk na małym ogniu, aż całkowicie się upłynni. Po roztopieniu zdjąć z ognia i dodać olejek zapachowy (15-20 kropli na funt wosku)

Krok 3: Wlać roztopiony wosk ostrożnie włożyć do pojemnika

Krok 4: Niech świeca ostygnie, a następnie przyciąć knot do około 1/4 cala. W ten sposób Państwa piękna, domowa świeca zapachowa jest gotowa, by się nią cieszyć!

Tworzenie świec zapachowych w domu to zabawny i łatwy sposób na stworzenie własnej, niepowtarzalnej kreacji. Wystarczy kilka prostych kroków, aby stworzyć własną, spersonalizowaną świecę o dowolnym zapachu! Szczęśliwej pracy!